Rasy


Poniżej znajduje się lista ras wilków
Ras wilków, które przed nazwą mają gwiazdkę (*) nie wybieramy! Jeśli wybierasz rasę, zwróć uwagę, czy wygląd i cechy twojego wilka są odpowiednie dla rodzaju, który wybierasz.

Niektóre rasy nie mają jeszcze zrobionego opisu. Jeżeli postanowisz go zrobić, prześlij gotowy opis do Alfy na howrse i zostaniesz nagrodzony 10 WM! Opis powinien zawierać ogólny opis rasy, ich najczęstszy, ogólny wygląd, podstawowe moce, żywioły, ich wady i zalety. Nie może być wypisany w punktach, ale musi być opisany. Jeżeli chcesz coś podkreślić, napisz w wiadomości części z języka html, np:
<u>Jeżeli tekst ma być podkreślony</u>
<b>Jeżeli tekst ma być pogrubiony</b>
<i>Jeżeli tekst ma być pochyły</i>
Opis nie powinien być też zbyt krótki.
Można zarezerwować opis jakiejś rasy, jeżeli bardzo chcecie ją opracować, a nie chcecie, by ktoś ją opracował wcześniej. Rezerwacja jest ważna 3 dni.


OPISY WILCZYCH RAS:

*Wilk Smoczej Krwi – ta rasa wilka jest bardzo rzadka. Wilki tej rasy wywodzą się tylko z głównej linii rodu Rhei. Jak sama nazwa wskazuje (i pochodzenie), w krwi tych wilków płynie smocza krew. Rasa ta jest mieszanką wilków innych ras. W połowie jest to Wilk Ognia, w ponad jednej czwartej Wilk Magii, a pozostała część to Wilk Wojny, wszystkie Wilki Żywiołów (Natury, Powietrza, Wody itd.) oraz Wilków Rzadkiej Rasy (ich opis znajduje się na samym końcu listy ras). W większości przypadków, u Wilka Smoczej Krwi odznaczają się cechy jednej z wymienionych wcześniej ras oraz moce jednej rasy spośród najrzadszych, ale nie tak silne jak u rodowych przodków.
Zazwyczaj Wilki Smoczej Krwi posiadają skrzydła (lecz nie zawsze). Niekiedy zamieniają się w smoki i są odporne na ogień (w takim rzadkim przypadku moc smoczej krwi jest bardzo duża).  Ich wygląd z reguły zależy od rasy, która w wilku najbardziej się odznacza.
Wilki Smoczej Krwi są bardzo wytrzymałe. Potrafią znieść strasznie trudne warunki. Są też bardzo waleczne, odważne i bezwzględne. Nigdy się nie poddają i nie zniosą porażki. Ich zachowanie jest czasami wręcz królewskie. Potrafią być dumne (co jest często ich wadą),  nieugięte, honorowe, a dobro innych, stawiają wyżej od swojego. Wilki zawsze bronią swoich racji i w większości przypadkach stawiają na swoim. Niestety większość wilków tej rasy jest z niej bardzo dumna i mogą się tym strasznie pysznić. Niekiedy uważają siebie za najlepszych i niepokonanych. W historii rodu tej rasy znajdują się przypadki, kiedy wilk myślał, że jest najpotężniejszy, a po wejściu w ogień zamieni się w smoka. Oczywiście takie sytuacje zawsze kończyły się tragedią i śmiercią zuchwalca przez spalenie.
Ktoś kiedyś powiedział, że gdy rodzi się Wilk Smoczej Krwi, bogowie rzucają monetą. Na rewersie jest płaskorzeźba smoka, która oznacza że wilk będzie nadawał się na władcę i (lecz nie zawsze) jego smocza krew będzie bardzo silna. Na awersie natomiast znajduje się płaskorzeźba płomieni, która oznacza, że wilk będzie zbyt dumny i niekiedy nawet obłąkany…
(opracowała Lessa)

Wilk Natury – te wilki zazwyczaj są spokojne i optymistycznie nastawione do życia. Rzadko im się gdzieś śpieszy, lubią pokojowe rozwiązywanie konfliktów, ponieważ nie przepadają za kłótniami. Są chodzącymi oazami spokoju. Chętnie pomogą, ale nie wahają się same poprosić o pomoc. Bardzo tolerancyjne i ceniące sobie cnoty takie jak uczciwość, sprawiedliwość, roztropność. Nie lubią walczyć, a już szczególnie w miejscach gdzie brak jest roślinności, z której czerpią energię. Wolą samotność od wielkiego tłumu, ale nie pogardzą zaufanym przyjacielem, gdyż same są uczciwe i godne zaufania. Lubią też od czasu do czasu pożartować czy zabawić się. Ich wadą jest to, że niekiedy nie umieją się postawić i będą uległe, nawet jeżeli coś im się nie spodoba. Są idealnymi medykami. Skore do pracy i pomocy. Uczuciowe i bardzo rodzinne.
Mają możliwość panowania nad naturą – przyrodą. Umieją spowodować, że dana roślina szybciej urośnie, lub zaplącze się komuś wokół nóg. Wilki ze zdolnością wyroczni owszem, występują w tej rasie, ale są bardzo rzadkie.
Ich sierść najczęściej jest w odcieniu zieleni, ale inne popularne wśród nich kolory to także biały, szary oraz wszelkie odcienie brązu: od tego czerwonawego, do tego ciemnego, prawie czarnego. Często mają też sierść trójkolorową. Występują dość często – jest to jedna z najpopularniejszych wilczych ras.
(opracowali Lysander i Aria)

Wilk Ognia – Wilki Ognia są dość często występującą rasą. Z reguły są wilkami szarmanckimi. Kochają ekstremalne przygody. Ich charakter nie jest raczej zmienny. Są przede wszystkim tajemnicze, groźne, sprawiedliwe, ale mają też w sobie przyjaźń. Mają cięty język. Dobro swych najbliższych stawiają nad własne. Uczucia starają się raczej ukryć pod maską obojętności. Są odważne i szlachetne. Niektóre z nich mają wielkie ambicje. Ich zaletą, a także wadą, jest to, że są uparte. Nie odpuszczą wrogowi, gdyż wiedzą, że mogą się posunąć do gorszych spraw, lecz ciężko je przekonać, nawet jeśli robią źle. Widzą błędy w postępowaniu innych wilków, lecz nawet jeżeli będą robić to samo co oni, nie zauważą swojego błędu. Ta rasa gardzi mieszańcami.
U Wilków Ognia rzadko widzi się skrzydła. Ich futro najczęściej jest pomarańczowe, czerwone, żółte, brązowe i/lub czarne. Ich odznaczenia zazwyczaj mają kolor jaskrawej żółci lub pomarańczy. Mają zazwyczaj grzywkę i lekko przydługie uszy. Niektóre wilki tej rasy mają białe podpalenia.
Najczęstsze moce Wilków Ognia to umiejętność poskramiana ognia, odporność na ogień, bądź używanie aury magicznej podczas każdego zaćmienia słońca lub pełni. Ich żywioł to częściej ogień lub chaos. 
(opracował Sangre)

Wilk Wody –  brak opisu, za jego wykonanie 10 WM!
Wilk Nocy – są to ciche i skryte wilki. Doskonale widzą w ciemności.
Mają swój własny charakter - są ciche i zwinne. W walce polegają na taktyce niż na sile. Mają bardzo różnorodną budowę i maść. Najczęściej ciemnego koloru. Rzadka rasa powoduje, że jest ich mało. Ich głównymi żywiołami jest: Noc, Cień, Umysł, Magia. Ich wadą jest to, że nie nadają się zbytnio na wojowników (istnieją oczywiście wyjątki). Są średnio tolerancyjne. Zawsze staną w obronie bliskiego. Jeśli zdarzy się taka sytuacja, że wilk Nocy się zakocha, trudno będzie mu to powiedzieć i to trzeba o tych wilkach wiedzieć. Ich mocą jest najczęściej teleportacja lub znikanie.
Żywią się mięsem, uważają to za podstawy żywienia. Wilki Nocy są skromne i nie lubią przechwałek. Myślą dwa razy zanim coś powiedzą i często po prostu rezygnują z odpowiedzi. Rzadko pamiętają swoje rodziny, choć pamięć mają doskonałą.
(opracował Juan)

Wilk Dnia – brak opisu, za jego wykonanie 10 WM!

Wilk Ziemi – brak opisu, za jego wykonanie 10 WM!

Wilk Piasku – brak opisu, za jego wykonanie 10 WM!

Wilk Powietrza – rasa dość często spotykana. Ich charakterystycznymi cechami jest żywiołowość i energiczność. Większość Wilków Powietrza to optymiści, zawsze weseli. Oczywiście zdarzają się wyjątki, na których pyskach uśmiech widuje się sporadycznie. Z reguły lubią szaleństwa - powietrzne, jak i lądowe. Uwielbiają poczuć "zastrzyk adrenaliny". Znaczna większość Wilków Powietrza ma puste kości w środku - podobnie, jak ptaki. Ułatwia im to szybsze latanie i robienie różnych powietrznych akrobacji.
Większość osobników tego gatunku posiada skrzydła, zazwyczaj opierzone - jak ptaków. Rzadziej zdarzają się skrzydła jak u nietoperza. Kolor ich sierści jest zazwyczaj niebieski, szary lub biały z odznaczeniami podobnych kolorów. Jeżeli lecą ponad koronami drzew, ktoś, kto spojrzy w górę, może nie zauważyć takiego wilka, który po prostu wtopił się w tło nieba. Rzadziej wilki posiadają kolory nieba o zachodzie słońca - odcienie pomarańczu, żółtego i lekkiego różu. Ich ciała są wątłe, smukłe i wydają się delikatne. Mają dość długie ogony.
Na ogół charakteryzują się spokojem i cierpliwością. Samce zazwyczaj są odważne, a samice lekko płochliwe. Większość Wilków Powietrza nie potrafi dochować tajemnicy. Gdy ktoś wyjawi im jakiś sekret, czują wielką potrzebę powiedzenia o tym komukolwiek, ponieważ są wielkimi gadułami. Mimo tego można im ufać, bo potrafią postawić się w czyjejś sytuacji i mogą nawet oddać życie za najlepszego przyjaciela. Są wierne i wytrzymałe. Czasami wykorzystują swoje mocne skrzydła jako broń lub tarczę.
(opracował Arno)

Wilk Czasu – brak opisu, za jego wykonanie 10 WM!

Wilk Kosmosu – Wilki Kosmosu to rzadko spotykana rasa. Charakteryzują się tym, że są bardzo dumne, lecz potrafią słuchać innych. Jednym słowem: te wilki są poważne. Są sprytne i inteligentne. Nie lubią Wilków Muzyki oraz Magii. Po prostu nie mają do nich zaufania. Uważają, że Wilki Muzyki i Magii zakłócają ich wewnętrzną energię. Wilki Kosmosu to Mieszanka dwóch ras - Wilków Powietrza i Wilków Czasu. Dzięki czemu mogą latać w kosmosie i nie starzeją się tak szybko ja ludzie czy też inne wilki. Zazwyczaj mają skrzydła, ale potrafią latać też bez nich. Niekiedy Wilki Kosmosu są w większości basiorami. Nie ma za wielu wader z tej rasy. Ich futro jest granatowe lub fioletowe. Często mają białe plamki w kształcie gwiazdek. Oczy Wilków Kosmosu są białe, świecące. Największą mocą tych wilków jest "teleportacja" i niewidzialność. Mają swoją religię oraz zasady. Są realistami.
(opracowała Veyer)

Wilk Wojny – zazwyczaj czerpią inspirację od znanych wojowników. Czy to wojownicza królowa czy wilk bohater. Nieważne. Wilki Wojny chcą się do nich upodobnić. Chcą być równie bohaterskie, odważne i wojownicze. Niekiedy przybierają również wygląd podobny do swoich autorytetów.
Ogólnie wilki te są najwaleczniejsze ze wszystkich pozostałych ras jak i również najbardziej odważne. Miłują się w walce i najchętniej całe życie spędziłyby na wojnie i walkach. Niekiedy jeśli nie walczą przez długi okres czasu, mogą stać się bardzo agresywne i doprowadzić do śmierci bliskiej osoby. W takich sytuacjach nie panują nad sobą i później bardzo żałują swoich czynów. Czasami taki przypadek kończy się śmiercią Wilka Wojny, który nie potrafi pogodzić się z tym, że zabił kogoś ze swojej rodziny/ukochanego czy innego bliskiego mu wilka. Rzadko zdarzają się przypadki Wilków Wojny, które mają skamieniałe serce i są nieczułe na uczucia innych. Lecz, gdy taki wilk już się urodzi, liczy się dla niego tylko swoje dobro.
Wilki Wojny nie boją się również niczego. Są bardzo szczerze i zawsze mówią to, co myślą, co jest czasami ich wadą. Są też uparte, nigdy nie odpuszczają i zawsze muszą mieć swoje ostatnie słowo. Na domiar złego niektóre wilki są kłótliwe i specjalnie szukają zwady, by móc powalczyć. Niekiedy Wilk Wojny posiada jakąś broń i/lub uzbrojenie. W przeciwieństwie do innych wilków może korzystać z łuków, mieczy itp., ponieważ są zręczniejsze i zwinniejsze od innych.
Sierść Wilków Wojny najczęściej ma barwy brązowe i podobne jemu kolory (kremowy, żółty, piaskowy itd.). Często mają również odznaki lub blizny nabyte po bitwach. Uważają, że blizny dodają im uroku i potwierdzają ich waleczność.
(opracowała Lessa)

Wilk Burzy (Elektryczny)  – Bywają wybuchowe i potrafią się zdenerwować byle czym. Mogą zbierać w sobie złość przez kilka dni i potem muszą ją uwolnić, wyżywając się na czymś. Lubią ryzyko i są nieprzewidywalne. Robią rzeczy, na które nikt inny by się nie zdobył. Są bardzo odważne, dlatego to dobrzy wojownicy. Zwykle wydają się naburmuszone, ale potrafią być dobrymi kompanami. Lubią niebezpieczne zabawy, ale nie wciągną do nich nikogo, jeśli nie będzie chciał. Zazwyczaj mają bardzo mocny głos i najpierw je słychać, a dopiero potem widać.
Najlepiej się czują z wilkami swojej rasy, ich moc się wtedy kumuluje. Jeśli rodzice są Wilkami Burzy, to potomek będzie od nich potężniejszy. Niestety, ta rasa jest coraz rzadsza.
Niektóre Wilki Burzy wolą deszcz, inne gorące dni, po których na pewno nadejdzie orzeźwiająca burza. Ogólnie zabawy w deszczu to ich ulubione zajęcie i wolą kiedy niebo jest zachmurzone. Jeśli wilk tej rasy zostanie trafiony piorunem "ładuje" się i zyskuje więcej energii lub mocy.
Żywioły Wilków Burzy to zwykle powietrze, pogoda, elektryczność albo umysł. Czyli moce to np. władanie pogodą i wiatrem, przyzywanie piorunów lub telepatia. Mogą też powodować burze śnieżne.
Wilki Burzy mają gęstą, raczej długą, nieprzemakalną sierść, a jej kolory to szary, czarny, granatowy lub niebieski. Często posiadają znaki w kształcie piorunów (mogą świecić w ciemności) albo kropel. Zazwyczaj mają skrzydła, które potrafią być bardzo różnorodne. Czasami ta rasa potrafi latać bez skrzydeł dzięki porywom wiatru. Ich ciało może wydawać się wiotkie, ale kryje dużą siłę.
Wadą tych wilków jest ich pewność siebie. Myślą, że mogą pokonać wszystko i wszystkich, co często okazuje się mylne. Za to, ceni się u nich niezwykłą lojalność i jeśli skrzywdzą kogoś bliskiego, mogą sobie tego nie wybaczyć.
Oczywiście zdarzają się wyjątki od tego opisu.
(opracowała Atuaha)

Wilk Cienia – brak opisu, za jego wykonanie 10 WM!

Wilk Anioł – brak opisu, za jego wykonanie 10 WM!

Wilk Światła – brak opisu, za jego wykonanie 10 WM!

Wilk Ciała – są nieczęsto spotykaną i najbardziej różnorodną rasą. Charakteryzują się tym, że są bardzo tolerancyjne. U nich działa zasada „nic co wilcze, nie jest mi obce”. Mają zamiłowanie do wszystkiego, co jest związane z ciałem.
Każdy z nich jest inny. Ma inny kolor sierści, inną budowę… Dlatego nie można określić charakterystycznego wyglądu. Natomiast charakter… Każdy jest taki sam. Wilk Ciała są najbardziej tolerancyjnymi wilkami. Są również miłe, pomocne, łagodne, łatwo ulegają namowom innym, jeśli będą je uważać za słuszne i zgodne z ich zwyczajami i wierzeniami. Zazwyczaj łączą się w stada. Nie lubią przebywać samotnie. Są bardzo przyjacielskie.
Zazwyczaj ich moce związane są z ich ciałem. Np.: Mogą się przemieniać w inne zwierzęta, mogą zmieniać swój wygląd (powiększyć uszy, dodać sobie różne znaki, zmienić kolor sierści itd.). Potrafią również rozmawiać z innym gatunkiem zwierząt, ale które nie są fantastycznymi stworami.
Wilki Ciała są wielkimi realistami – wierzą tylko w to, co „można dotknąć” i jak opisują życie, to bez żadnych upiększeń. Mówią to, co widzą. Nie wierzą w magię, duchy i inne tym podobne rzeczy.
(opracowała Lessa)

Wilk Lodu – starożytna rasa wywodzi się od matki - wilka wody i ojca - wilka śniegu. Dziecko było wilkiem śniegu, ale ojciec porzucił dziecko i matkę. Matka wychowywała młode, co noc rzucając zaklęcie, by dziecko stało się wilkiem wody, lecz ono spowodowało to, że młode stało się wilkiem lodu. Matka odpuściła, lecz dziecko zniknęło pewnego dnia.
Wilk ten jest uczulony na słońce bo boi się, że się rozpuści. W ciepłe dni przesiaduje w jaskiniach, w zimę gania gdzie tylko może. Jego ulubionym miejscem w zimie jest Magiczna Kraina, bo ten wilk jest z gatunków marzycieli. W lecie nie nudzi mu się w jaskiniach - bo marzy.
Marzy o wszystkim. Bardzo często śpi i jest to jego wadą. Gdy poczuje się znużony, może zasnąć na nogach niezależnie od chwili i czasu.
Najczęściej są jasnej maści, mają na uszach często sople lodu, których w lecie nie ma. Są spokojne i wyrozumiałe oraz bardzo zaradne.
Mają sto pomysłów tylko jak będzie trzeba to nie umieją wytłumaczyć tej burzy, którą mają w głowie.
(opracował Juan)

Wilk Śniegu (Zimy) – to jedna z dość popularnych ras. Nade wszystko uwielbiają i cenią sobie zimno, źle im w upałach. Z natury są bardzo przyjacielskie, lojalne i dotrzymują słowa. Umieją wybaczyć prawie wszystko, nie są mściwe, jednak zdarzają się wyjątki. Są bardzo troskliwe i rodzinne. Często także są zbyt naiwne i wierzą w każde słowo, więc okłamanie go naprawdę go rani, ale jak jest napisane wyżej, potrafi to przebaczyć. Wilki z tej rasy umieją skakać na niesamowite wysokości, ale nie są zbyt szybkie. Większość z tej rasy uwielbia przygody i igrać z niebezpieczeństwem, jednak nie jeśli chodzi o ogień! Boją się go jak niczego na świecie. Wszystkie są naprawdę hałaśliwe i żywiołowe. Stanie w miejscu? To nie dla nich! Wilki z rasy Śniegu(Zimy) są białe, czasem z domieszką niebieskiego.
(opracował Kinzoku)

Wilk Księżyca –  budowa

Wilk Metalu – są jedną z rzadko spotykanych i niezwykłych ras. Potrafią przetrwać trudne warunki. Są bardzo uparte, nieustępliwe i jak coś postanowią, nikt ani nic nie może ich od tego odciągnąć. Boją się ciepła i ognia, dlatego wolą przebywać w miejscach, gdzie nie występuje wiele pożarów, a temperatura powietrza jest mniej-więcej stała i umiarkowana - ani zimna, ani gorąca. Mogą być miłe, ale tylko wtedy, gdy kogoś lubią lub jest z ich rasy. Zazwyczaj chłodnie odnoszą się do pozostałych wilków. Są również agresywne i wściekają się na każdą obrazę dotyczącą jego lub kogoś bliskiego. Wilki Metalu są ociężałe i nie za bardzo zwinne czy skoczne, choć bardzo szybko biegają.
Ich kości są powleczone cieniutką warstewką metalu. Może to być złoto, srebro, miedź, żelazo itd.  Wilki Metalu są bardzo mocne i wytrzymałe. Zazwyczaj kolorem ich sierści jest srebrny, złoty, biały, szary, czarny lub rdzawo rudy. Na ciele mogą nosić również różne metalowe ozdoby. Od fragmentów zbrój, po kolczyki.
Ich żywiołem zawsze jest metal lub coś z nim powiązane. Moce również dotyczą ich żywiołu. Między innymi mogą zmieniać kształt czegoś, zrobionego z metalu lub jego stopu.
(opracowała Lessa)

Wilk Indiański – owa rasa charakteryzuje się tym, że zazwyczaj w ich futra wczepione są piórka różnych kolorów i pochodzeń. Często posiadają swoją własną wiarę i wierzą, że należy oddawać cześć bogom w odpowiedni sposób. Rzadkością u nich są nieśmiertelniki, przewieszone na szyi; często umieszczają je pod futrami, by nikt nie mógł im ich odebrać ani nawet dotknąć, mają bowiem wielki sentyment do tych wisiorków i wierzą, że owe blaszki skrywają w sobie wielką moc, a zwłaszcza teksty wykute na nich. Nie mają określonych barw; bywają osobniki o kremowym, jak najbardziej realnym kolorycie, a są także takie, które mają na swoim futrze wszystkie możliwe kolory tęczy. Zawsze stawiają na swoim. Najbardziej, ponad wszystko, cenią sobie rodzinę. Dobra materialne stawiają na najdalszym planie. Większość Wilków Indiańskich to typowe samotniki; spędzają czas na doglądaniu natury i kolekcjonowaniu przeróżnych roślinek na wywary itp., dlatego większość nich zajmuje posadę szamana. Ponad połowa tego gatunku posługuje się magią. Wracając do samotności: to, że czasami wolą posiedzieć w ciszy, samemu, nie oznacza, że nigdy nie poszukują swojej drugiej połówki. Sprawiają wrażenie zamkniętych w sobie i, owszem, są tacy, ale gdy już komuś zaufają, otwierają się i mówią o sobie dosłownie wszystko, co czasami prowadzi do ich zguby. Podsumowując... ta rasa jest cicha i spokojna, choć łatwo wyprowadzić jej członków z równowagi, a gniew takiego wilka jest naprawdę okropny.
(wykonała Jessica)

Wilk Piracki – Osobniki tej rasy są wyjątkowo....dziwne. Zawsze mają mnóstwo energii i pomysłów. Tryskają empatią. Zawsze chodzą uśmiechnięte. Gdy wstąpią na wojenną ścieżkę, często wygrywają. Gdy wpadną w złość, dostają zdolności destrukcyjnych. Niszczą wszystko co spotkają na drodze. Łatwo jest je zdenerwować i zirytować. Wilki te są czarne lub brązowe i posiadają blizny. Są wredne, irytujące, drażliwe, chamskie. Sarkazm i ironia to ich drugie imiona. Mają częste zmiany nastroju. W walce agresywne i bezwzględne. Wyjątkowo kłótliwe. Zawsze osiągają to co chcą. I nie ważne jak dojdą do celu. Ważne jest to by ten cel osiągnąć. Są wyborowymi wojownikami oraz szpiegami. Mają wiele specyficznych cech i mocy. Jednak gdy kogoś obdarza uczuciem,tą osobą może czuć się wyjątkowo gdyż te wilki zawsze działają same. Nie lubią rozkazów,ale są zdyscyplinowane. Pomiatają słabszymi od siebie i nie lubią małych szczeniaków. Więc te wilki mają tak barwną osobowość niczym kalejdoskop...
(opracowała Aria)

Wilk Muzyki – Wilki Muzyki są bardzo towarzyskie i żywiołowe.Kochają śpiewać i w tym są najlepsze.Czasem wydają się dumne, co prowadzi ich do upadku.Potrafią rozśmieszyć kogoś do łez.To jedna z ich zalet - śmiech.Mimo ponurej sytuacji, potrafią rozweselić atmosferę.Dąży to też do pomysłowości - te wilki lubią marzyć.Są inteligentne.Przyczynia się to do tego, że część dnia spędzają przy książkach lub eksoerymentach.Ale prawie cały dzień przesiadują jednak na pisaniu nut, wymyślaniu tekstów i nauki na coraz nowszych instrumentach.Rasa jest kochana, opiekuńcza i czuła.Trochę zbytnio gadatliwa i głośna, ale umie zachować sekret i szacunek do innych.
Wilki Muzyki są posiadaczami długiej sierści.Często noszą znamiona dotyczące ich pasji np:. nutka, skrzypce czy pięciolinia.Ich sierść jest najczęściej koloru grafitu bądź granatu i rzadko kolory te występują osobno.Ich oczy są duże.Nie mają skrzydeł, lecz zdarzają się drobne wyjątki.
Moc wilków muzyki jest najczęściej muzyką, rzadziej magią.Ich zdolnością jest:  forsowanie różnych typów dźwięków od tych usypiających do tych dzięki którym można ogłuchnąć, ''latanie'' bez skrzydeł, występuje też kontakt umysłowy.
(opracował Sangre)

Wilk Magii – są bardzo sprytne i inteligentne. Większość ma wrodzony talent do magicznych sztuczek (większość, ale nie cała populacja tych wilków, która jest i tak bardzo mała). Jeśli jakiś Wilk Magii jest spokrewniony z bardzo potężnym rodem i rasą (np. Wilkami Smoczej Krwi), może mieć bardzo duży potencjał magiczny.  W takim przypadku sam może poznawać zaklęcia i swoje magiczne moce. Ogólnie Wilki Magii są trochę płochliwe i nie lubią walczyć. Wolą dysponować mocą psychiczną i magiczną (nawet jeśli jest bardzo słaba), niż fizyczną. Między innymi dlatego powstają spory między nimi, a Wilkami Wojny. Z natury są skryte w sobie, tajemnicze i często się obrażają, jeśli ktoś coś złego o nich powie. Mówi się o nich, że są bardzo potężne, ale to tylko pozory rasy Magii, nie tylko wilków.
Wilki Magii zazwyczaj łączą się ze sobą, ale nic z tego nigdy dobrego nie wychodzi. Potomstwo czystej krwi ma słaby potencjał magiczny. Mimo tego, tylko nieliczne Wilki Magii łączą się z innymi mocnymi rasami, by ich dzieci były potężniejsze od tych „czystej krwi”. Większość wyznaje zasadę „półkrew gorsza od czystej krwi”. Gardzą wilkami, które są mieszankami. Tolerują tylko Wilków Smoczej Krwi, gdyż jest to najpotężniejsza ras i po prostu… boją się ich.
Najczęściej kolor sierści wilków tej rasy, jest czerwony lub fioletowy z żółtymi, czarnymi lub kremowymi  znaczeniami. Zazwyczaj Wilki Magii posiadają wiele symboli, znaków i zabarwień tego samego koloru.
(opracował Arno)


BARDZO RZADKIE RASY:
do najrzadszych ras, które właściwie już wyginęły i ich cząstka znajduje się w Wilkach Smoczej Krwi, zaliczają się między innymi takie rasy jak:

* Wilk Nekromancji – kochały swoich bliskich i nie pozwalały ich skrzywdzić, aczkolwiek po narodzinach szczeniaka, Wilki Nekromancji odprawiały tajemny Rytuał. Szczenię było naznaczane i później porzucane, by było mocniejsze i silniejsze. Po dwóch latach życia „w dziczy”, wyruszały odnaleźć swoje rodziny. Wilki Nekromancji cechowały się wielką odwagą, skrytością, nieufnością i tajemniczością. Nie ulegały przed niczym. Ufały tylko wilkom swojej rasy. Rzadko łączyły się w pary i/lub grupy z inną rasą. Ich moc była bardzo potężna. Potrafiły wejść do Krainy Śmierci i ściągnąć kogoś z powrotem do życia, co jest bardzo trudnym i ryzykownym zadaniem, z którym żaden inny wilk by sobie nie poradził i najpewniej zginął. Znały wszelkie tajniki i sztuczki swojej rasy. Niekiedy posiadały Siedem Dzwonków Nekromanty, które pomagały im w sprawach związanych z nekromancją. Są to Ranna, Mosrael, Kibeth, Dyrim, Belgaer, Saraneth i Astrael. Dźwięk każdego z nich jest przepełniony mocą, którą pojmowały tylko wilki tej właśnie rasy.
Zazwyczaj Wilki Nekromancji posiadały szare, niebieskie i niekiedy czerwone (lub odcienie tych kolorów) futro najczęściej z czarnymi, białymi lub żółtymi znaczeniami. Nie posiadały skrzydeł.
Niektórzy powiadają, że Wilki Nekromancji powstały z połączenia Wilków Życia i Wilków Śmierci.
(opracowała Lessa)

* Wilk Śmierci – wywodziły się od najmroczniejszych mocy i demonów. Były podłe i brutalne. 
Starały się, by ich ofiara umierała powoli i boleśnie. Zawsze chciały zadawać jak najwięcej bólu przy ataku. Czasami do walki przywoływali Boga Ciemności – R’hlarra. Był to stwór z najgłębszej i najmroczniejszej otchłani, cały zbudowany z ciemności i ognia. Wilki Śmierci cechowały się tym, że były nieustraszone. Przepełniała ich pycha i swoją rasę uważały za najlepszą i najpotężniejszą. Mogły sprawić, że ktoś umarł w mgnieniu oka, potrafiły zawładnąć czyimś umysłem i go zatruć. Posługiwały się czarną magią. Ich sierść zawsze była koloru czarnego z odznaczeniami koloru ognia (najczęściej czerwone i pomarańczowe). Krążą legendy, że na śniadanie Wilki Śmierci piły krew swoich ofiar…
(opracowała Lessa)

* Wilk Życia – wywodziły się od jasnych mocy i aniołów. Były bardzo miłe, pomocne i ciepłe dla wszystkich. Nienawidziły zabijać i gdy widziały krew, natychmiast odwracały wzrok lub po prostu… mdlały. Nie odżywiały się mięsem. Ich pożywieniem było… światło. Pobierały energię od słońca, co wystarczało im na tydzień. Gdy ktoś potrzebował pomocy, zawsze mógł na nią liczyć ze strony Wilka Życia. Czasami Wilki Życia zabierały sobie, by móc dać innym. Ich sierść zawsze była biała z żółtymi odznaczeniami, które często emanowały światłem. Kochały wszystko, co było związane z życiem. Mogły sprawić, by coś co przed chwilą umarło, powróciło do życia, choć nie miały takiej mocy jak Wilki Nekromancji.
(opracowała Lessa)

* Wilk Eteru – panowały nad wyższymi rejonami niebieskimi, czyli po prostu kosmosem (gwiazdami, planetami, księżycami itp.). Również uchodziły za panów jasnego światła. Podobno zrodziły się z mrocznych i ciemnych materii – złotego pyłu gwiazd. Z charakteru były porywcze i nieopanowane. Rwały się do wszystkiego i najpierw działały, a potem myślały. Często oskarżały kogoś niesłusznie, by po chwili go przeprosić. Ich sierść miała kolor czarny lub fioletowy ze złotymi lub srebrnymi odznaczeniami (najczęściej były to gwiazdy, księżyce, planety lub wiele kropeczek, które miały symbolizować pyłek). Ich oczy świeciły w ciemności złotawym światłem. Zawsze posiadały skrzydła, by przezwyciężać  wiatry w Strefie Eteru, gdzie tylko one mogą się udać i przeżyć.
(opracowała Lessa)

*Wilk Kryształu (Brylantu) - OPIS W BUDOWIE!

*Wilk Duszy - OPIS W BUDOWIE!

*Wilk Umysłu - OPIS W BUDOWIE!

*Wilk Chaosu - OPIS W BUDOWIE!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz